Sposób stosowania Vetomów zależy od stanu zdrowia człowieka.
Dla osób zdrowych w celach profilaktycznych zaleca się przyjmowanie probiotyków  zgodnie ze schematem:
Vetom 3 – 5 kaps dziennie przez 10 dni, przerwa 10-15 dni
Vetom 4 – 5 kaps dziennie przez 10 dni, przerwa 10-15 dni
Vetom 1.1 – 5 kaps dziennie przez 10 dni, przerwa 10-15 dni
Vetomy stosuje sie się co najmniej 2 razy w roku w okresach zwiększonego ryzyka przeziębień i chorób zakaźnych.
Zalecane są również krople do nosa Nozdrin 2-3 krople 4-6 razy dziennie przez 10 dni, przy ostrych infekcjach dróg oddechowych – 8-10 razy dziennie.
W przypadku osób cierpiących na ostre lub przewlekłe choroby, po pobycie w szpitalu, po kuracji antybiotykowej należy zwiększyć stosowanie przyjmowania probiotyków serii Vetom, zgodnie ze schematem:
Vetom 1.1 5 – 10 kaps dziennie – 10 dni przerwa 10-15 dni
Vetom 3 5- 10 kaps dziennie – 10 dni przerwa 10-15 dni
Vetom 4 5- 10 kaps dziennie – 10 dni przerwa 10-15 dni
Przeciwwskazaniem do przyjęcia jest przede wszystkim reakcja nietolerancji na składniki produktu. Jest to niezwykle rzadkie, ponieważ Bacillus to organizmy saprofityczne, z którymi osoba ma bezpośredni i ciągły kontakt w warunkach naturalnych.
Vetom 1.1 warto również zastosować przy pierwszych oznakach przeziębienia. Istotne jest to, by nie przegapić początku choroby.
Preparaty Vetom 3 i Vetom 4 można profilaktycznie stosować stale, 2-3 kaps tygodniowo.
Efekt terapeutyczny nie zależy bezpośrednio od ilości przyjmowanego na raz probiotyku, ale od częstotliwości stosowania – im częściej, tym wyższy efekt .
Probiotyki nie mają ograniczeń wiekowych, więc mogą go przyjmować zarówno dorośli, jak i dzieci. Zwykle dzieciom podaje się produkt w proszku w ilości 1 g proszku na 10 kg masy ciała dziecka 2-3 razy dziennie.
Vetom można przechowywać w temperaturze pokojowej do dwóch lat. Po otwarciu zamkniętego opakowania bakterie zachowują swoją aktywność.
.